Botha, Stephanus Jacobus

 

Gebore

16 Jan. 1907

OORLEDE

4 Aug. 1989

UNIVERSITEIT

US

gelegitimeer

1933

ORDEN

1935

STANDPLASE

1935 Postmasburg

1943 Alice

1946 Willowmore

1948 Winburg

1962 Philadelphia

1967 Niekerkshoop

EMIRITEER

1972

Ds. Stephanus Jacobus Botha (16 Jan. 1907- 4 Aug. 1989)

Hy is aan die begin van Augustus 1989 in die ouderdom van 82 jaar op Brandfort oorlede. Hy is op 16 Januarie 1907 gebore en in 1933 op Stellenbosch gelegitimeer. Daarna het hy ‘n tydjie as “Armesorgsekretaris vir kerk en staat” gedien. Vanaf 1935 staan hy in die gemeente Postmasburg. Op 19 Junie 1943 verhuis hy na Alice, 15 Junie 1946 na Willowmore, 20 Maart 1948 na Winburg, 1962 na Philadelphia, 25 November 1967 na Niekerkshoop. Op 4 Augustus 1972 aanvaar hy sy emeritaat en vestig hom op Brandfort. Hy is op Dinsdag, 8 Augustus 1989, uit die NG Kerk Brandfort-Oos begrawe. (Jaarboek 1991/284).